menu close menu


IV Pokaz Kotów Rasowych w Chodowie - krótki reportaż

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi, zabrania się wykorzystywania ich bez zgody autora.

Popchnięta marzeniem o posiadaniu własnego kota w niedzielę odwiedziłam Chodów . A że jego realizacja wydaje się ostatnio coraz bardziej prawdopodobna, chciałam przyjrzeć się szczególnie przedstawicielom dwóch ras, które walczą o podbicie mojego serca: Rosyjskim Niebieskim oraz Maine Coon. W tym drugim przypadku, chciałam przede wszystkim przekonać się, czy faktycznie kochanego futra nigdy za wiele, bowiem ich wielkość jest trochę przerażająca.

 

Niestety dużo zdjęć z tego wydarzenia nie mam, ponieważ nie do wszystkich udało mi się dopchać z aparatem. Do samych kociaków były dwie baaaardzo długie kolejki, więc i tak dobrze, że udało mi się wytrzymać około pół godziny w jednym miejscu, oczekując na możliwość wejścia :)) Nie były to jednak jedyne trudności tego dnia. Organizatorzy wyraźnie zabronili używania lamp błyskowych, dlatego przyszło mi zmierzyć się ze światłem zastanym, które nie ułatwiało już i tak trudnego zadania, jakim jest fotografowanie w zbitej masie ludzi.

W trakcie pokazu odbył się konkurs na kota publiczności – oczywiście zagłosowałam i z przyjemnością wam pokażę, który najmocniej mnie ujął za serducho swoją cudownie miękką sierścią i pięknym wyglądem (połączenie biszkoptowego koloru i ciemnych cętek!), ale przede wszystkim niezwykłym spokojem, wytrwałością i cierpliwością – dla kotów kontakt z takim tłumem to wyjątkowo stresujące wydarzenie.

 

Oto Holly (kot Norweski) z hodowli Ewadar | Facebook


Najlepszy model, który jakby czytał w myślach i sam pozował do zdjęć. Wymarzony kociak dla fotografa – piękny, niesamowicie spokojny, a w dodatku przylepa! Czego można chcieć więcej?
Choć nigdy nie chciałabym mieć takiego kota, muszę przyznać, że szczególnie dostojnie prezentował się Sfinks i należy mu się wyróżnienie. Świetnie znosił tłumy i cały czas był tak samo milusiński.


Cały czas był przy swoim właścicielu i non stop się tulił.....


i tulił.....i tulił w nieskończoność....Cudowny kot i niezwykle fotogeniczny! :)

Skoro już podzieliłam się tym które kociaki wywarły na mnie największe wrażenie czas przedstawić resztę pięknych milusińskich:


Pokaz Kotów Rasowych, Chodów, Siedlce, reportaż, fotograf, koty

Inne artykuły