menu close menu


Fotografia dziecięca

Fotografia dziecięca sprawia mi zawsze dużo przyjemności. Maluchy wprowadzają dużo radości i pozytywnej energii do każdego miejsca, w którym się pojawią, także do studia fotograficznego. Szalenie lubię współpracować z małymi modelami i z dumą muszę przyznać, że nie mam problemu z nawiązaniem z nimi kontaktu. Dzieci chyba wyczuwają moją wielką sympatię i autentyczny entuzjazm, który cały czas we mnie drzemie i powoduje, że uśmiecham się zawsze na ich widok. W czasie sesji bardzo szybko udaje mi się przełamać ich początkową nieśmiałość i zawstydzenie – szybko rodzi się nić porozumienia, strach ulatuje i pojawia się zaufanie, dzięki któremu zdjęcia obfitują w zadowolone, swobodne i uśmiechnięte minki.

W trakcie sesji najważniejszy jest dla mnie niezmiennie komfort dziecka, dlatego gdy tylko pojawia się potrzeba odpoczynku i wyciszenia się (zwłaszcza u niemowląt), robię przerwę. Nie ma tu miejsca na pośpiech, nie robię zdjęć z zegarkiem w ręku. Wyznaję zasadę, że dziecko to nie lalka, dlatego priorytetem jest dla mnie jego zadowolenie i wygoda. Do tego dopasowuję pomysły na zdjęcia i nie przeprowadzam nic na siłę, do niczego nie zmuszam.

Zachęcam z całego serca rodziców do przejrzenia galerii i pomyślenia o sesji fotograficznej dla swoich maluchów – jest to fantastyczna pamiątka nie tylko dla was, a w przyszłości dla waszych dzieci, ale również świetny prezent dla dziadków. Jeśli macie jakieś pytania – piszcie, chętnie na nie wszystkie odpowiem.